Vincenzo Montella: 2008 ruhunu yakaladık!

EURO 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası son 16 turu maçında A Milli Futbol Takımı, Avusturya’yı 2-1 mağlup etti ve çeyrek finalde Hollanda’nın rakibi oldu. Vincenzo Montella, zorlu mücadelenin ardından açıklamalarda bulundu. Montella, ‘Galibiyet olarak 2008’i yakalamış durumdayız. Bu da bizim için çok önemli bir mutluluk’ dedi.

A Milli Takım Teknik Direktörü Vincenzo Montella, Türkiye’nin Avusturya’yı mağlup ettiği maçın ardından açıklamalarda bulundu.

İşte Montella’nın açıklamaları…

“Bu takım ruhunu ilk gördüğüm maç Hırvatistan deplasmanıydı”

Tüm oyuncuların takım ruhunu ortaya koyduğunu vurgulayan Vincenzo Montella, “Yorgunuz biraz. Bu maç çok önemliydi. Takım ruhunu son dakikaya kadar yansıttık. Bu takım ruhunu ilk gördüğüm maç Hırvatistan deplasmanıydı. Oyuncularım için çok mutluyum. Bizi takip eden milyonlarca insanımızı canı gönülden kutlarım. Belki ilk maçlarda takım ruhunda aksaklıklar vardı ama bu maç itibarıyla takım ruhunu tekrar ortaya koyan oyuncuları tebrik ediyorum.” dedi.

“Tarihi bir sonuç aslında”

Çok önemli bir galibiyet aldıklarının altını çizen Montella, “Tarihi bir sonuç aslında. Çünkü 2008’de son 16’ya kalınmıyordu. Aslında biz 2008’i yakalamış bulunmaktayız.” dedi.

“Yürekle oynayan bir takımımız var”

Hollanda maçı hakkında da konuşan Montella, “Cumhurbaşkanımızın yakınlığını her zaman hissettik. Bize desteklerini iletiyor. Bugün bir kez daha fazlasıyla gıururlanıyoruz. Gurur meselesi yapıyoruz. Adım adım ilerliyoruz. Rakibimiz Hollanda güçlü ama bu galibiyette yürekle oynayan bir takımımız var. 4 günümüz var. Hem enerjimizi toparlayacağız hem de hazırlığımızı yapacağız.” dedi.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x