Kurban bereketi, İyilik Yolu ile dünyaya yayıldı

Dünyanın birçok bölgesinde yaşanan afetler, savaşlar ve krizler nedeniyle insanlar yerlerinden göç etmek zorunda kalıyor.

Buna bir de doğal nedenler eklenince, yaşam gittikçe güçleşiyor.

Zorlu yaşam koşullarında hayata tutunmaya çalışan mağdurlar, daha iyi bir geleceğe güvenle hazırlanabilsinler diye harekete geçen İyilik Yolu İnsani Yardım Derneği ise bu gibi coğrafyalardaki faaliyetlerini sürdürüyor.

İyilik Yolu Derneği, bu Kurban da dünyanın 6 farklı ülkesine giderek ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürdü.

25 bin hisse iyiliğe Kurban edildi

Tanzanya, Somali, Yemen, Suriye, Afganistan ve Bangladeş’te yapılan Kurban çalışmalarından 129 bin 730 Müslüman istifade etti.

Hayırseverlerin destekleriyle 25 bin 946 hisse, iyiliğe Kurban edilmiş oldu. Bayram boyunca tüm bu ülkelerde çocuklar da unutulmadı.

Onların da bayrama sevinçle girmeleri için hayırseverlerce satın alınan çeşitli hediyeler çocuklara ulaştırıldı.

“Yeni ihtiyaçlar tespit ettik”

Çalışmalara ilişkin, İyilik Yolu’ndan “‘İyiliğe Kurban Olsun!’ sloganıyla çıktığımız Kurban 2024 yolculuğumuzu hamd olsun tamamladık. Hayırseverlerimizin destekleriyle 6 farklı ülkede kestiğimiz Kurbanlarımız, onbinlerce mağdura ulaştı. Bu vesile ile bizde burada, yeni ihtiyaç tespitlerinde bulunduk. İyilik Yolu olarak, bağışçılarımızla muhtaç kardeşlerimiz arasında köprü olmayı sürdüreceğiz.” açıklaması yapıldı.

İyilik yapmak için

İyilik Yolu’nun yıl boyu süren çalışmalarına destek olmak isteyen hayırseverler, derneğin banka hesap numaralarını kullanarak açıklama kısmına “Ad, Soyad, Telefon No ve Faaliyet Adı” yazdıklarında diledikleri miktarda katkı sağlayabiliyor.

Online bağış yapmak isteyenler ise derneğin web sitesi üzerinden faaliyetlere ortak olabiliyor. İyilik Yolu ile şu numaradan iletişime geçilebiliyor: +90 216 398 13 98


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x