Fatih Portakal Galatasaray’dan özür diledi

Gazeteci Fatih Portakal, Sözcü TV’de dün akşam yayınlanan ana haber bülteninde bir hata yapıldığını kabul ederek, Galatasaray Spor Kulübü’nden özür diledi. Sosyal medyada dolaşıma giren ve yanıltıcı olarak sunulan bir görüntü nedeniyle yanlış bir haber yapıldığını ifade eden Portakal, durumu düzeltmek için kameralar karşısına geçti.

Fenerliler bu videoyu paylaşıyor: Hakemlerin toplantısı sızdırıldı… Fırat Aydınus: Kaydı sızdıranı bir an önce bulunSpor

GALATASARAY’IN TEPKİSİ

Sözcü TV’nin ana haber bülteninde kullanılan ve sosyal medyada montajlanarak yayılan görüntüler, Galatasaray-Antalyaspor maçındaki bir pozisyonu içeriyordu. Gerçekte Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından düzenlenen hakem eğitim toplantısından alınan bir bölümün kırpılarak yayınlanmasından kaynaklı sosyal medyada taraftarlar tarafından tepki çekti. Galatasaray, bu yanlış bilgilendirmeden dolayı Sözcü TV ve Fatih Portakal hakkında RTÜK ve diğer ilgili kurumlar nezdinde işlem başlatılacağını duyurdu.

Taraftarlar tarafından eleştirilen Portakal, canlı yayında, “Ne yaptığımızı ben de bilmiyorum. Birazdan haber gelince görürsünüz. Gücümüz etkimizde. Bu kadar da net. Kimse gazeteciliğimize laf edemez” demişti.

YouTube kanalında konuya açıklık getiren Fatih Portakal, Galatasaray camiasından özür diledi ve şunları kaydetti:

“ÖZÜR DİLİYORUM”

“Habercilik anlamında Galatasaray kulübünden gerçekten özür diliyorum. Kendi adıma ve haber merkezi adına özür diliyorum. Yalan yok, yalan haber yok, manipüle edilmiş bir şey yok. Kesme, biçme gibi bir şey yok. İnternete servis edilen görüntüleri biz de kullandık. Yalan haber değil, montajlı haber değil fakat eksik haber. Bu bakımdan haberin eksikliğinden dolayı ve haberin tarafsızlığına gölge düşüreceğinden dolayı Galatasaray kulübünden bir kez daha özür diliyorum.”

“3 saatlik görüntüyü izlememiz gerekirdi. Bir gerekçeye sığınmıyorum ama günde 120 tane haber yapılıyor, gözden kaçmaması gerekiyordu. Fenerbahçe de eleştirilmiş. Bir penaltısı verilmiş, bir penaltısı verilmemiş. Başka takımlar da var orada. Daha dikkatli bakmalıydık.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x